Zdrój trenuje i się wzmacnia

Piłkarze Zdroju Ciechocinek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Zespół spod tężni prawdopodobnie wzmocni kilku zawodników.

Drużyna prowadzona przez trenera Radosława Wróblewskiego intensywnie pracują nad formą do rundy wiosennej. - Oczywiście, część graczy pracuje zawodowo, ale staramy się układać zajęcia tak, aby było nas przynajmniej 18 osób. Na początku mamy podbudowę tlenową, treningi połączone są z aerobikiem. Frekwencja na początkowych zajęciach na razie dopisuje – mówi „Piłkarzowi” Wróblewski, w przeszłości grający m.in. w Legii Warszawa czy w Arce Gdynia.

Bliski pozostania w Zdroju jest Daniel Matuszak, który trenuje z zespołem od startu zimowych przygotowań. Ostatnio występował w III-ligowej Unii/Drobex Solec Kujawski. – Trenuje z nami i mam nadzieję, że Daniel dojdzie do porozumienia z władzami klubu. Na pewno byłby dla nas sporym wzmocnieniem – ocenia popularny „Wróbelek”.

Do powrotu do zespołu szykuje się Jakub Wojnowski, który – jak podaje Wróblewski – jesienią zmagał się z urazem i Zdrój nie mógł na niego liczyć. Możliwy jest również angaż Damiana Piernikowskiego z rezerw Widzewa Łódź, aczkolwiek obecnie on przebywa na testach u jednego z III-ligowców. Pod znakiem zapytania stoi natomiast powrót Marcina Modrzejewskiego ze Wzgórza Raciążek.

W sobotę zdrojowcy, zajmujący obecnie dziewiątą lokatę w grupie drugiej „okręgówki”, rozegrają pierwszy sparing. Rywalem ciechocinian będzie Iskra Ciechocin. Mecz kontrolny zaplanowano na sztucznym boisku w Toruniu.

| Artur Kluskiewicz

źródło: magazynpilkarz.pl